header title

7 rzeczy, które uwielbiam w byciu mamą

|
article-thumbnail

Bycie mamą to nie lada obowiązek, ale przede wszystkim ogromna radość. Pomimo trudnych chwil, wiele codziennych czynności to wspaniałe przeżycia, budujące bliską relacje z dzieckiem, za którymi tęskni się, kiedy dziecko robi się coraz starsze.

1. Długie spacery

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w byciu mamą są spacery. Nie zawsze było kolorowo i zdarzało mi się nieraz wracać z płaczącym niemowlakiem na rękach. Mimo to, były wspaniałe, a czas spacerów ze śpiącym bobasem był zbyt krótki, bowiem szybko zamienił się w wycieczki z ciekawym świata maluchem. Przechadzki z przedszkolakiem nie są mniej atrakcyjne. Zabawy na placu zabaw i wspólne lody są tym, co uwielbiam w byciu mamą.

2. Wspólne posiłki

Odrobina zabawy i bałaganu nikomu nie zaszkodzi, ale widok samodzielnie jedzącego malucha jest naprawdę uroczy. Rodzice cieszą się z każdego kawałka jedzenia nabitego na widelec i każdej łyżki zupy, która trafiła do buzi. Wspólne posiłki i wyjścia na ciastko czy lody są bez wątpienia wspaniałe.

3. Zabawy na dywanie

Gdy bawisz się z dzieckiem, rzeczywistość zmienia się w coś absolutnie niesamowitego. Kapeć pod dywanem zamienia się w pagórek dla zabawkowego auta, a porozrzucane klocki świadczą o dobrej zabawie. Już z niemowlakiem warto bawić się na podłodze, np. w turlanie piłeczek czy puszczanie samochodzików. To nie tylko zabawa i ćwiczenia dla malucha, ale także relaks dla rodzica.

*4. Zakupy *

Łatwo jest popaść w szał zakupów dla dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Ubranka są niezwykle urocze, a zabawki coraz ciekawsze. Gdybym nie była mamą, nie mogłabym tego wszystkiego kupić! Słodkie kocyki, ubranka i niezliczone ilości autek to zakupy, na które mogą pozwolić sobie tylko rodzice.

5. Zabawy podczas kąpieli

Mój synek kąpiele uwielbiał od zawsze. Z czasem mycie niemowlaka zmieniło się w zabawę w przelewanie wody, chlapanie i wrzucanie do wanny zabawek. Farbki do ciała, kolory do wody i przyssawki to tylko niektóre pomysły na zabawę. Uwielbiamy to!

6. Relaksujący masaż

Po kąpieli czas na masaż. To też chwile przyjemności, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Masaż relaksuje obie strony i pozwala pozbyć się napięcia u dziecka. Spokojny i wyciszony maluszek często zasypia podczas masażu.
Masaż można wykonywać w łazience, na przewijaku lub łóżku. Należy dokładnie osuszyć dziecko i pozwolić mu na odrobię harców bez ubranka. Balsamem lub oliwką masujemy ramiona, brzuszek i nóżki. Po chwili przyjemności możemy założyć dziecku pieluszkę i ubrać je do spania. Aby uniknąć odparzeń, sięgnij po wyprodukowane w Polsce pieluszki Bambino lovely baby.

*7. Patrzenie na dziecko, kiedy śpi *

Był kiedyś przesąd, aby nie patrzeć na dziecko, gdy śpi, bo odbiera mu się sen. Nic bardziej mylnego. Wcale nie odbiera się dziecku snu, a samemu robi się śpiącym. Słodko wtulony niemowlak czy kilkulatek z potarganymi włosami, to widok, przez który serce powiększa się do niesamowitych rozmiarów. Uwielbiam patrzeć na swoje dziecko, kiedy śpi. Nawet, jeśli po chwili zasnę sama.

Zobacz także: