header title

7 rzeczy, które uwielbiam w byciu mamą

|
article-thumbnail

Bycie mamą to nie lada obowiązek, ale przede wszystkim ogromna radość. Pomimo trudnych chwil, wiele codziennych czynności to wspaniałe przeżycia, budujące bliską relacje z dzieckiem, za którymi tęskni się, kiedy dziecko robi się coraz starsze.

1. Długie spacery

Jedną z najprzyjemniejszych rzeczy w byciu mamą są spacery. Nie zawsze było kolorowo i zdarzało mi się nieraz wracać z płaczącym niemowlakiem na rękach. Mimo to, były wspaniałe, a czas spacerów ze śpiącym bobasem był zbyt krótki, bowiem szybko zamienił się w wycieczki z ciekawym świata maluchem. Przechadzki z przedszkolakiem nie są mniej atrakcyjne. Zabawy na placu zabaw i wspólne lody są tym, co uwielbiam w byciu mamą.

2. Wspólne posiłki

Odrobina zabawy i bałaganu nikomu nie zaszkodzi, ale widok samodzielnie jedzącego malucha jest naprawdę uroczy. Rodzice cieszą się z każdego kawałka jedzenia nabitego na widelec i każdej łyżki zupy, która trafiła do buzi. Wspólne posiłki i wyjścia na ciastko czy lody są bez wątpienia wspaniałe.

3. Zabawy na dywanie

Gdy bawisz się z dzieckiem, rzeczywistość zmienia się w coś absolutnie niesamowitego. Kapeć pod dywanem zamienia się w pagórek dla zabawkowego auta, a porozrzucane klocki świadczą o dobrej zabawie. Już z niemowlakiem warto bawić się na podłodze, np. w turlanie piłeczek czy puszczanie samochodzików. To nie tylko zabawa i ćwiczenia dla malucha, ale także relaks dla rodzica.

4. Zakupy

Łatwo jest popaść w szał zakupów dla dziecka jeszcze przed jego narodzinami. Ubranka są niezwykle urocze, a zabawki coraz ciekawsze. Gdybym nie była mamą, nie mogłabym tego wszystkiego kupić! Słodkie kocyki, ubranka i niezliczone ilości autek to zakupy, na które mogą pozwolić sobie tylko rodzice.

5. Zabawy podczas kąpieli

Mój synek kąpiele uwielbiał od zawsze. Z czasem mycie niemowlaka zmieniło się w zabawę w przelewanie wody, chlapanie i wrzucanie do wanny zabawek. Farbki do ciała, kolory do wody i przyssawki to tylko niektóre pomysły na zabawę. Uwielbiamy to!

6. Relaksujący masaż

Po kąpieli czas na masaż. To też chwile przyjemności, zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Masaż relaksuje obie strony i pozwala pozbyć się napięcia u dziecka. Spokojny i wyciszony maluszek często zasypia podczas masażu.
Masaż można wykonywać w łazience, na przewijaku lub łóżku. Należy dokładnie osuszyć dziecko i pozwolić mu na odrobię harców bez ubranka. Balsamem lub oliwką masujemy ramiona, brzuszek i nóżki. Po chwili przyjemności możemy założyć dziecku pieluszkę i ubrać je do spania. Aby uniknąć odparzeń, sięgnij po wyprodukowane w Polsce pieluszki Bambino lovely baby.

7. Patrzenie na dziecko, kiedy śpi

Był kiedyś przesąd, aby nie patrzeć na dziecko, gdy śpi, bo odbiera mu się sen. Nic bardziej mylnego. Wcale nie odbiera się dziecku snu, a samemu robi się śpiącym. Słodko wtulony niemowlak czy kilkulatek z potarganymi włosami, to widok, przez który serce powiększa się do niesamowitych rozmiarów. Uwielbiam patrzeć na swoje dziecko, kiedy śpi. Nawet, jeśli po chwili zasnę sama.

Zobacz także: